Stogo detalės ir priedai

Stogo detalės ir priedai

Pavadinimas
Stogo detalės ir priedai
Gamintojas
Lietuva, Vytrolma
Kokybės sertifikatas
Trumpas aprašymas
Iš cinkuotos plieno skardos gaminame visa, kas reikalinga stogui įrengti - stogo detales ir stogo priedus. Gaminių spalvą galima parinkti pagal stogo dangos spalvą.
! Prieš montuojant dengtas poliesteriu stogo detales reikia nuimti apsauginę plėvelę.
Techninė specifikacija
Kraigas. Stogo danga ir kraigo skarda turi persidengti min 100 mm (žr. pav.). Tvirtinimas: kai stogo danga profiliuota skarda, kraigo detalė tvirtinama 4,8x20 mm sraigtais su neoprenine tarpine, kai stogo danga iš asbocementinių, eternito lakštų, bituminė banguota arba lygi - ilgais sraigtais ar vinimis prie stogo konstrukcijų.

Vėjalentė. Montuojant stogą iš banguotos dangos, medinę vejalentę reikia tvirtinti taip, kad jos viršutine dalis sutaptų su stogo dangos paviršiumi (žr. pav.). Skardinė vėjalentė tvirtinama iš viršaus prie medinės vėjalentės 4,8x29 mm sraigtais su neoprenine tarpine. Atstumai tarp sraigtų - 300 mm. Pritaikant tokią pačią vėjelentę lygios bituminės dangos stogui, po vėjalente reikia pritvirtinti 10-15 mm storio lentą ir bituminę dangą klijuoti prie vėjalentės apačios (žr. pav.).

Įlaja. Įlaja tvirtinama prie stogo konstrukcijų po stogo danga cinkuotais sraigtais arba specialiais klameriais kas 500 mm. Estetiniais sumetimais kartais virš įlajos ir stogo dangos montuojama įlajos uždengimo detalė (žr. pav.).  

Nuolaja. Tvirtinant nuolajos skardą, reikia atkreipti dėmesį, kad tarpas tarp stogo dangos apatinio taško ir latako būtų uždengtas. Lietaus lašų nuo stogo vėjas neturi užpūsti ant pastato sienos. Karnizas cinkuotais sraigtais tvirtinamas prie apatinio grebėsto ar ištisinio pakloto (žr. pav.).

Sienos karnizas. Paskirtis - apsaugoti stogo ir sienos sandūrą nuo atmosferos poveikio. Sienos karnizo vertikalioji dalis turi būti sienos nišoje arba specialiai tam padarytame griovelyje. Sandarinimui naudojamas hermetikas.  Karnizas tvirtinamas prie stogo dangos i sienos (žr. pav.).   
Kamino aptaisymas. Kaminą, viena kraštine besiremiantį į kraigą arba 150-250 mm atstumu nuo jo, galima aptaisyti panaudojant stogo karnizo tipo detalę, kurios išmatavimai 150x150 mm. Skardos karpymui ir lenkimui naudojami specialiūs instrumentai.  

Vamzdinė sniego užtvara Tai du 22 mm diametro vamzdžiai, specialių laikiklių pagalba tvirtinami prie stogo konstrukcijų. Naudojama ant stogo susikaupusiai stogo masei sulaikyti ir smulkinti. Tinka naudoti bet kokios konstrukcijos ir dangos stogams. (Skardinė sniego užtvara tinka tik banguotos dangos stogams).  
Priešgaisrinė stogo tvorelė Tai ne mažesnio kaip 600 mm aukščio konstrukcija iš dviejų 22 mm diametro vamzdžių ir laikiklių. Paprastai naudojama tenkinant priešgaisrinius reikalavimus ir tvirtinama netoli stogo krašto. Papildomai privirtinus dar vieną vamzdį, stogo tvorelė gali atlikti ir sniego užtvaros funkciją.  

Stogo ir sienos kopėčios Tai ne mažesnio kaip 450 mm pločio konstrukcija, specialiais laikikliais tvirtinama prie stogo ar sienos. Naudojamos, kai reikia saugiai pasiekti virš stogo įrengtus kaminus, televizijos antenas, kondicionierius ir kitą įrangą (žr. montavimo instrukcija) .   

Stogo tiltelis Tai 300 mm pločio konstrukcija iš perforuoto metalo juostos, specialiais laikikliais tvirtinama prie stogo. Naudojama kai stogo įrangos negalima pasiekti kopėčiomis. Ant stogo tiltelių gali būti sumontuoti ventiliacijos, kondcionavimo ir kiti įrenginiai. Priklausomai nuo sąlygų ir reikalavimų tilteliai gali būti su aptvėrimu ar be jo.  

Laikiklis falciniam stogui Tai specialus laikiklis iš dviejų metalinių kampuočių, kurie remiasi į stogo plokštumą ir varžtais prispaudžiami prie vertikalaus falco. Prie šių laikiklių tvirtinami kopėčių, sniego užtvarų, tvorelių, tilteliių ir kitos įrangos laikikliai.  

Įrangos laikiklis metalo ir keramikinių čerpių stogams Tai specialios formos metalo juosta, kuri prakišama pro čerpių sandūrą ir tvirtinama prie stogo konstrukcijų. Prie šios juostos tvirtinami įvarios stogo įrangos laikikliai.