Sandarumo Testas

busto-sandarumo-testas

Jeigu šiuo metu Jums yra aktualūs statybos darbai ir įvairūs su šia sritimi susiję formalumai, be abejonės, norėsite žinoti apie būtinus atlikti veiksmus, kad statinys būtų iki galo užbaigtas statyti ir kokybiškas. Vienas iš tokių veiksmų – sandarumo testas.

Trumpai tariant, sandarumo testas – tai procesas, kurio metu pašalinamos bet kokios pastato neekonomiškumą nulemiančios priežastys. Tačiau iš tiesų sandarumo testas nėra toks paprastas, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Jam atlikti reikia specialių priemonių, įrankių (pavyzdžiui, slėgio sukūrimo įrangos, anemometro) ir ekspertinių žinių. Reikėtų žinoti, kad net ir teisingai panaudojus izoliacines medžiagas, nėra garantijų, jog statinys atitiks aukščiausią energinio efektyvumo klasę (A++, A+, A ar B). Tam reikia tinkamai užsandarinti pastatą. 

Pastebima, kad ilgainiui statybos reikalavimai tampa vis griežtesni, todėl ir pastatų diagnostika turi būti vis kruopštesnė bei tikslesnė. Sandarumo testas yra naudingas ir reikalingas dėl kelių priežasčių:

  1. padeda sužinoti sandarumo lygį
  2. leidžia išsiaiškinti bendrą plyšių plotą konstrukcijose ir vietas, pro kurias patenka oras
  3. atskleidžia atliktų statybos darbų kokybę
  4. leidžia išsiaiškinti sandarinimo darbų kokybę
  5. padeda apsispręsti dėl įsigyjamo statinio kokybės

Sandarumo testas turi būti atliekamas laikantis specialios metodikos reikalavimų ir atsižvelgti į daugiausia problemų keliančias statinio vietas. Ilgametę patirtį sukaupę specialistai labai greitai ir tiksliai gali nustatyti nesandarias pastato vietas, t. y.: kištukiniai lizdai (todėl instaliacinę dėžutę rekomenduojama montuoti gipsinio tinko mišinyje), radiatoriaus laikiklis, nesandari lango profilio ir stiklo sandūra, palangė (kuomet nekokybiškai priklijuota izoliacinė juosta), nesandari grindų ir sienos sandūra. Statinių nesandarumo galima išvengti kokybiškai atliekant statybos ir apdailos darbus, naudojant kokybiškas sandarinimo priemones (izoliacines juostas bei juosteles, silikonus ir t. t.) arba identifikavus problemines statinio vietas ir iš naujo jas sutvarkius, suremontavus. Kitaip tariant, kai yra atliktas sandarumo testas ir surasta statinio nesandari vieta, ją galima užsandarinti, pasinaudojant specialistų duotais patarimais. Tai yra labai reikalinga procedūra, nes jeigu statinio sandarumas blogas, tuomet patiriami didesni energijos nuostoliai. Net jei iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad statinys itin kruopščiai izoliuotas ir užsandarintas, jame vis tiek gali atsirasti vietų, plyšelių, pro kuriuos skverbiasi oras, todėl tai būtina kruopščiai ištirti.

Sandarumo Testo Reikalavimai

Klientus, kuriems reikalingas sandarumo testas, taip pat domina šios procedūros eiga ir trukmė. Prieš atlikdami matavimus, visuomet užsandariname angas, t. y. vėdinimo kanalus, ventiliacijos angas, gartraukius ir kitas atviras ertmes. Tuomet išmatuojame patalpą ir apskaičiuojame, koks yra jos tūris. Pastato viduje turi būti sukuriamas didesnis arba mažesnis slėgis, negu yra lauke (išorėje). Rekomenduojama sukurti maždaug 50 Pa/kv. mm slėgių skirtumą. Kai patalpos oras yra pučiamas į išorę, tuomet lauko oras per plyšius skverbiasi į vidų. Slėgio sukūrimo įranga parodo, kiek laiko reikia, kad patalpoje pasikeistų oras, o oro greičio matuoklis (anemometras) nurodo vietas, kurioje yra plyšių. Sandarumo testas atliekamas gana greitai, jam pakanka maždaug 3 valandų.

Jeigu sandarumo testas yra atliekamas prieš apdailos darbus, tuomet atrastos nesandarios vietos turėtų būti izoliuotos ir tokiu būdu užtikrinamas maksimalus pastato sandarumas. Mes visuomet rekomenduojame, kad sandarumo testas būtų atliktas ir prieš perkant bet kokios paskirties statinį.

https://www.kskompanija.lt/sandarumo-testas/

Sandarumo Testo Privalumai

Klaipėdos statybos kompanija profesionaliai atlieka sandarumo testą, o paslaugos kaina priklauso nuo statinio dydžio (kvadratūros), būtinų atlikti matavimų termino (ar reikia skubiai, ar įprasta tvarka) ir nuo pastato detekcijos poreikio (t. y. reikalinga ji ar ne). Bet kuriuo atveju, susisiekę su įmone, gausite visus rūpimus atsakymus, konsultacijas ir patarimus.

Leave a Reply