Namo Pridavimas

namo-statybos-sutartis

Namo pridavimas – paskutinis žingsnis, kai suteikiama nuosavybės teisė į turtą. Tačiau šis žingsnis kelia gana daug klausimų: kas yra namo pridavimas? Kaip atliekamas namo pridavimas? Kokius veiksmus reikia atlikti, kad namas būtų priduotas 100 procentų? Kur kreiptis dėl namo pridavimo? Kokie reikalavimai keliami statinio pridavimui? Kokie yra pagrindiniai ir svarbiausi namo pridavimo dokumentai? Kiek kainuoja namo pridavimas ir pan.

Ar žinote atsakymus į visuos šiuos klausimus? Jei taip, tuomet tikriausiai esate susidūrę su namo pridavimo procedūra ir labai atsakingai į ją įsigilinote, skyrėte tam daug laiko. O jei atsakymų nežinote, geriausias sprendimas – kreiptis į specialistus, kurie padės greitai ir profesionaliai atlikti visus namo pridavimo formalumus bei džiaugtis įteisinta statinio nuosavybe. Specialistai gali ne tik atlikti namo pridavimo procedūras, bet ir pakonsultuoti visais rūpimais namo pridavimo klausimais.

Vis tik prieš kreipiantis į specialistus ar pasirinktą įmonę, pravartu apie namo pridavimą šiek tiek išmanyti ir patiems. Bent esminius ir svarbiausius veiksmus, namo pridavimo eigą ir atlikti būtinas procedūras. Pavyzdžiui, reikėtų žinoti, kad namo pridavimas – tai procesas, kuomet po tam tikrų veiksmų (naujai pastatyto statinio, pakeitus statinio paskirtį, rekonstravus pastatą ar jo dalį arba atlikus kapitalinį statinio remontą), pokyčiai turi būti įteisinami Registrų centre. Taip pat vienas iš klientus dominančių paslaugos aspektų – kaina, tačiau iš anksto ją tiksliai nurodyti sunku. Namo pridavimo kaina priklauso nuo kelių dalykų: nuo statinio tipo (vienbutis, dvibutis, daugiabutis ar kt.), nuo turimų dokumentų (t. y. kokie dokumentai jau yra parengti, o kokių dar trūksta) ir laiko, per kurį norima atlikti namo pridavimą (t. y. ar skubiai, ar įprasta tvarka).

Namo Pridavimo Reikalavimai

Tiesa, reikėtų pasakyti, kad būtent dokumentai (jų turėjimas) nulemia tai, jog namo pridavimas būtų kiek įmanoma greitesnis, sklandesnis ir sėkmingesnis. Privalu turėti pastato kadastrinę bylą, statinio energinio naudingumo sertifikatą, statinio geodezinę nuotrauką, atliktus geodezinius matavimus, vandens tyrimų išvadas bei sutartis su statybu vadovu. Be šių dokumentų statinys tiesiog nebus priduotas. Gali būti, jog namo pridavimas pareikalaus ir kitokių, papildomų dokumentų, tačiau apie tai visuomet informuoja namo pridavimo paslaugą teikiantys specialistai.

Būna, jog klientai pasiteirauja, kas turi būti atlikta, padaryta statiniui, kad būtų galima jį priduoti 100 procentų. Svarbiausia, jog būtų įrengti sanitariniai mazgai, kad būtų sutvarkyta vandentiekio sistema ir elektros saugikliai, visiškai baigta išorės apdaila. Reikėtų žinoti, jog geodezininkas pamatuoja ir statinio vidų, ir išorę, tačiau į kadastrinę bylą įtraukiamos tik lauko fasadų nuotraukos. Norint, kad namas būtų sėkmingai priduotas, reikia, jog visi minėti statinio būtinieji darbai būtų atlikti.

https://www.kskompanija.lt/namo-pridavimas/

Kokie Dokumentai Reikalingi Namo Pridavimui

Dirbdami susiduriame ir su dar vienu klausimu – į kokias institucijas reikia kreiptis dėl namo pridavimo. Ir visuomet sakome, jog svarbiausia įstaiga yra Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, kuriai reikia pateikti visus reikalingus dokumentus. Jei statinys pastatytas nenukrypstant nuo projekto (galimas nuokrypis tik 5 proc.), tuomet patvirtinamas statybos užbaigimas.

Beje, norėtume akcentuoti, mūsų vertinimu, svarbų aspektą – namo pridavimo rūšį. Vienais atvejais namo pridavimas reikalingas bankui įkeisti (kai imama paskola), tuomet atliekami kadastriniai matavimai, gaunama Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos pažyma ir Registrų centre registruojama statinio inventorizacinė byla. Antroji namo pridavimo rūšis – 100 procentinis namo baigtumas. Šiuo atveju turi būti visiškai įrengtas namas, sudaryta inventorinė byla, Jeigu viskas atlikta gerai, tuomet Statybų inspekcija pateikia deklaraciją, o Registrų centras – išrašą apie baigtą statybą.

Klaipėdos statybos kompanija ir visa jos komanda dirba taip, kad neliktų jokių neatsakytų klausimų, todėl čia teikiamos paslaugos būna profesionalios nuo pradžios iki pat pabaigos.

Namo pridavimo kaina sostinėje skiriasi nuo namų iki namų, tačiau tai nereiškia, kad ji visada bus didelė. Paprastai kas išskiria namo ir namo kažkas, kas yra namo pridavimui? Namas apibrėžiamas kaip bet kokio dizaino, kurį norite, namas, kuris turi turėti savo erdvę su nepriklausoma prieiga ir atskiru įėjimu. Skaityti daugiau.

Tiems, kurie įdomu, kaip pridėti namą ar galvoti apie tai, kokio tipo namus jie turėtų statyti pagal savo asmeninius skonius, vienas dalykas, kurį jie turi apsvarstyti, yra tai, ar jis turėtų būti pridėtas kaip pratęsimas, ar visiškai nauja statyba. Pridedant plėtinį, jie gali naudoti kai kurias jau esamo pastato dalis ir tiesiog atnaujinti šią sritį. Taip pat naudojamas, kai žmonės nusprendžia statyti.

Sprendžiant, ar namas yra parengtas namo pridavimui, turėtumėte atsižvelgti į tai, kad kapitalas linkęs turėti didžiausias būsto kainas. Jei namuose savo personažą sostinėje, jie taip pat gyvens su daugybe kitų žmonių. Viena vertus, būsto kainos yra linkę būti didelis sostinėje ir jei jūs namo savo charakterį ten, galite patikrinti savo pažangą kiekvieną dieną, kuri gali gauti nuobodu po kurio laiko. Tačiau buvo priimta oficiali taisyklė, kad visi filialai turi reguliariai rengti susitikimus, kad kiekvienas galėtų neatsilikti nuo to, kas vyksta su kiekvienu filialu, ir žinoti, kas jiems yra nauji naujokai.