Banguoti lakštai Gotika

Šiferiniai lakštai Gotika (585mm x 920mm)

Pavadinimas
Šiferiniai lakštai Gotika (585mm x 920mm)
Gamintojas
UAB "Eternit Akmenė"
Kokybės sertifikatas
Trumpas aprašymas

UAB "Eternit Baltic" banguotais lakštais įvardija beasbestinę pluoštinio cemento stogo dangą. Skirtingai nei anksčiau naudotas šiferis, banguoti lakštai savo sudėtyje neturi asbesto. Vietoje jo, kaip armuojanti medžiaga yra naudojamas sintetinis pluoštas - smulkios sintetinės skaidulos. Dėl patobulintos sudėties, pluoštinis cementas esant aukštai tempratūrai nesproginėja, yra lankstesnis ir patvaresnis. Šiuo metu pluoštinis cementas naudojamas taip pat fasadinių ir interjero statybinių medžiagų gamyboje.

Toki pluoštinio cemento populiarumą lemia, išskirtinės šios medžiagos savybės. Pluoštinis cementas yra nedegus ir deformuojasi tik esant labai aukštai temperatūrai. Jis nepraleidžia vandens ir nebijo jo poveikio. Tai yra difuziška medžiaga - kvėpuojanti. Dėl to iškyla mažiau problemų su stogo ventiliacija (naudojant banguotus lakštus stogo dengimui). Pluoštinis cementas yra giriamas dėl cheminio neutralumo - jis pats į aplinką neišskiria jokių cheminių medžiagų ir nereaguoja į daugelį kenksmingų cheminių medžiagų. Taigi pluoštinis cementas nesurūdys. Be to ir pats gamybos procesas yra ekologiškas - neatlieka jokių antrinių žaliavų. Pluoštinis cementas yra atsparus kenkėjams ir mikroorganizmams - jis nepelyja ir nepuva. Dėl visų šių savybių deklaruojamas pluoštinio cemento statybinių medžiagų yra 50 metų ir daugiau.

UAB "Eternit Baltic" perėmė beasbestinių pluoštinio cemento banguotų lakštų gamybos technologiją iš vienos didžiausių Vokietijos statybinių medžiagų gamintojos "Eternit" AG. Jau daugiau nei 10 Naujoje Akmenėje yra gaminami beasbestiniai banguoti lakštai. Jie yra skirstomi į aštuonbangius ir penkiabangius.

Aštuonbangiai banguoti lakštai "Klasika" ir "Akmenės banga" yra tokio pat pločio kaip ir asbestiniai lakštai. Tai leidžia nekeičiant stogo konstrukcijos renovuoti senus stogus su asbestine danga. Penkiabangiai lakštai yra pažangesni nei aštuonbangiai. Jų bangos yra aukštesnės ir platesnės. Tai kartu su mažesniais matmenimis sukuria geresnį vaizdą ant stogo.

Penkiabangiai banguoti lakštai turi jau nukarpytus kampus, taigi stogdengiams nereikės atlikti papildomo darbo karpant kampus. UAB "Eternit Baltic" penkiabangiams lakštams gamina komplektuojančias detales: kraigus, vėjalentes, briaunos gaubtus ir kt. Su šiomis detalėmis stogas ne tik atrodys labiau išbaigtas ir dailes, bet ir bus saugesnis bei ilgaažiskesnis. UAB "Eternit Baltic" banguoti lakštai yra padengiami 2 dažų sluoksniais. Šiuo metu galima įsigyti nedažytus, melsvai juodos, žalios, klasikinės raudonos, vyšninės...

 

Plačiau dėl kainų ir kitos informacijos.


Banguotų lakštų dengimo instrukcija (340 kB)
Dengimas Video - banguotų lakštų stogo dengimas. Plačiau.
Skaičiuoklė Stogo dangos skaičiuoklė.

 

Techninė specifikacija
Medžiaga : Pluoštinis cementas (EN 12467)
Bangos: 5
Ilgis: 585 mm
Plotis: 920 mm
Naudingas ilgis: 460 mm
Naudingas plotis: 873 mm
Naudingas plotas: 0,40 m²
Svoris: 6,7 ± 0,5 kg
Storis: 5,5 mm + 0,6 mm; -0,2 mm
Tankis: > 1,40 g/cm³
Lenkimo momentas: > 30 Nm/m
Ardančioji apkrova: --
Nepralaidumas vandeniui: Vandeniui nepralaidi
Atsparumas šalčiui: > 100 ciklų
Vandens įgeriamumas: < 30%
Statybinės medžiagos klasė: Nedegi, A1
     
     
Bazinės spalvos:

  • BL00, nedažyta

  • BL11, klasikinė raudona

  • BL21, ruda

  • BL22, vyšninė

  • BL31, žalia

  • BL91, juoda