Penetron – hidroizoliacinė gilaus prasiskverbimo medžiaga.

Penetron – hidroizoliacinė gilaus prasiskverbimo medžiaga

Pavadinimas
Penetron – hidroizoliacinė gilaus prasiskverbimo medžiaga
Gamintojas
Penetron
Kokybės sertifikatas
Trumpas aprašymas

Penetron - hidroizoliacinė gilaus prasiskverbimo medžiaga, skirta žymiai sumažinti vandens pralaidumą ir apsaugoti nuo kapiliarinio drėgmės prasiskverbimo per betoną.

Medžiagos „Penetron" veikimas pagrįstas keturiais pagrindiniais principais: osmoze, brauno judėjimu, reakcijomis kietame būvyje ir skysčių paviršiaus įtempimo jėgomis.

Dengiant drėgną betoną medžiagos „Penetron" skiediniu, ant paviršiaus  susidaro aukštas cheminis potencialas, tuo pat metu vidinė betono struktūra išsaugo žemą cheminį potencialą. Osmozė stengiasi išlyginti potencialų skirtumą, atsiranda osmosinis slėgis. Dėl atsiradusio osmosinio slėgio aktyvūs medžiagos „Penetron" komponentai migruoja gilyn į betono struktūrą. Kuo didesnis betono struktūros drėgnumas, tuo efektyviau vyksta aktyvių cheminių komponentų prasismelkimo į betoną procesas. Šis procesas vyksta esant ir teigiamam ir neigiamam vandens slėgiui. Medžiagos „Penetron" aktyvių, cheminių komponentų ištisinio sluoksnio prasismelkimo gylis  sudaro iki kelių dešimčių centimetrų.

Prasiskverbę į betono struktūrą medžiagos „Penetron" aktyvūs cheminiai komponentai, tirpdami vandenyje, reaguoja su kalcio ir aliumino jonų kompleksais, metalų oksidais ir druskomis, esančiais betono sudėtyje. Šių reakcijų metu susidaro sudėtingesnės druskos, reaguojančios su vandeniu ir sudarančios netirpius kristalų hidratus. Šių kristalų tinklas užpildo poras, kapiliarus ir mikroįtrūkimus, kurių dydis iki 0,4mm. Tuo pačiu kristalai tampa betono struktūros sudėtine dalimi.

Užpildytos betono ertmės netirpiais kristalais, nepraleidžia vandens, kadangi ima veikti skysčių paviršiaus tempimo jėgos. Kristalų tinklas, užpildęs kapiliarus, tampa užkarda  vandens filtravimuisi netgi esant aukštam hidrostatiniam slėgiui. Tuo pačiu, betonas išsaugo garų pralaidumo savybes.

Kristalų susidarymo greitis ir aktyviųjų cheminių komponentų prasismelkimo gylis priklauso nuo daugelio faktorių, tame skaičiuje: nuo betono tankumo, akytumo, drėgmės ir aplinkos temperatūros. Nelikus vandens, kristalų formavimosi procesas nutrūksta. Atsiradus vandeniui, (pavyzdžiui, padidėjus hidrostatiniam slėgiui) kristalų formavimosi procesas atsinaujina, tai yra, betonas apdorojus medžiaga „Penetron" įgyja „savęs gydymo" savybę.

Techninė specifikacija

Aprašymas.
Sausas mišinys, sudarytas iš specialaus cemento, tam tikros granuliacijos kvarcinio smėlio, patentuotų aktyvių cheminių komponentų.

Paskirtis.
Surenkamų ir monolitinių betono ir gelžbetonio konstrukcijų, paviršių ir tinko sluoksnių, pagamintų iš cemento-smėlio skiedinio, markė M150 ir aukštesnė, hidroizoliacija per visą storį. Papildomai medžiaga „Penetron" naudojama kartu su medžiaga „Penekrit" , siekiant pašalinti kapiliarinio įsiurbimo galimybę, esant horizontalios hidroizoliacijos pažeidimams tarp betoninio pamato ir sienos. Kaip pagalbinė medžiaga „Penetrol" naudojama įtrūkimų, siūlių, sujungimų, sudūrimų, prijungimų, komunikacijų įvadų hidroizoliacijai, derinant su medžiaga „Penekrit" ir slėginių pratekėjimų likvidavimui, derinant su medžiaga „Peneplag" arba „Vaterplag".

Ypatumai.
„Penetron" yra dengiamas ant kruopščiai sudrėkinto betoninės konstrukcijos paviršiaus iš bet kurios šios konstrukcijos pusės (vidinės ir išorinės), nepriklausomai nuo vandens slėgimo krypties (teigiamo ar neigiamo). Medžiagos „Penetron" panaudojimas užtikrina vandens pratekėjimo galimybės per betono struktūrą pašalinimą, esant kapiliarų ar įtrūkimų iki 0,4 mm. Medžiaga veikia efektyviai netgi kai yra aukštas hidrostatinis  slėgis. Medžiagos „Penetron" panaudojimas leidžia apsaugoti betoną nuo agresyvių aplinkų poveikio: rūgščių, šarmų, kanalizuojamų ir gruntinių vandenų, jūros vandens. Betonas, apdorotas „Penetron" medžiaga, įgyja atsparumą karbonatų, chloridų, sulfatų, nitratų it kt., o taip pat bakterijų, grybelių, dumblių ir jūros organizmų poveikiui. Betonas išsaugo įgytas hidroizoliacines ir kitas atsparumo savybes netgi esant aukšto radioaktyvumo poveikiui. Naudojant medžiagą „Penetron", padidinamas betono atsparumas šalčio poveikiui, o taip pat suteikiamas atsparumas sulfatams.

Dėmesio! Įtrūkimų, siūlių, sujungimų, sudūrimų, sąsajų, komunikacijų įvadų hidroizoliacijai naudojama siūlių hidroizoliacinė medžiaga „Penekrit", slėginių tekėjimų sustabdymui - medžiagos „Peneplag" arba „Baterplag".

Dėmesio! Medžiagos „Penetron" skiedinys turi būti tepamas tolygiai per visą paviršių.

Medžiagos „Penetron" sąnaudos, perskaičiavus į sausą mišinį ir dengiant du sluoksnius, sudaro nuo 0,8 kg/m² iki 1,1 kg/m². Ant nelygių paviršių, su žymiais pažeidimais galimas Medžiagos „Penetron" sąnaudų padidėjimas nuo 1.0 kg/m² iki 1,1 kg/m².