Gipsiniai

Tinkas Goldband (Latvija), 30 kg

Pavadinimas
Tinkas Goldband (Latvija), 30 kg
Gamintojas
KNAUF
Kokybės sertifikatas
Trumpas aprašymas
Skiedinio tipas.

'Knauf Goldband'- gipsinis tinkas su specialiais lengvaisiais priedais. Atitinka pramoninį Vokietijos standartą DIN 1168.

Naudojimo sritis.

Vienasluoksnis vidaus sienų tinkas, naudojamas dirbant rankomis. Ypač tinka šiurkštiems, kietiems, išdžiūvusiems paviršiams. Skirtas normalaus drėgnumo patalpoms bei gyvenamųjų pastatų vonioms ir virtuvėms tinkuoti.

Pagrindo ruošimas.

· pagrindo paviršius turi būti tvirtas, sausas, neįšalęs, nelaidus vandeniui;
· nuvalius dulkes ir purvą, pagrindo paviršių reikia gerai išlyginti;
· nuo monolitinio betono paviršiaus reikia nuvalyti tepalų likučius. Lygius, standžius, blogai įgeriančius paviršius gruntuoti ''Knauf Betokontakt'' gruntu ir leisti gerai išdžiūti;
· lubų ir betono konstrukcijų paviršius taip pat gruntuoti ''Knauf Betokontakt'' gruntu;
· gerai įgeriančius arba netolygiai įgeriančius mūro (iš plytų, dujų betono ir lengvojo betono) paviršiusgruntuoti ''Knauf Aufbrennsperre'' gruntu;
· paviršiai iš putplasčio ir kitų šilumą izoliuojančių medžiagų, lengvų medžio drožlių plokščių bei plokščių, pagamintų iš kitokių medžiagų, turi būti kieti, standūs. Lygūs paviršiai šiurkštinami.

Tinko ruošimas.

Į 20 l švaraus vandens suberiama 30 kg (vienas maišas) sauso ''Rotband'' ir maišytuvu maišoma, kol susidarys vienalytė masė.

Atsparumas ugniai:

10 mm storio sluoksnis yra lygus 10 mm storio betono sluoksniui.

Techniniai duomenysP 131, Knauf Goldband® gipsinis tinkas ir darbo technologija.

Kad būtų lengviau tinkuoti, patikrinus bei paruošus pagrindą, paviršiaus kraštuose ir kampuose skiediniu pritvirtinami ''Knauf'' kampų profiliai. Mūro sandūros, instaliacijos pagilinimai, pažeisti plotai bei kiti defektai prieš tai užpildomi ir tinkuojami plonu tinko sluoksniu (jeigu būtina, naudojamas stiklo pluošto tinklelis ''Gitex''). Per 20 minučių, skaičiuojant nuo to laiko, kai buvo pradėta maišyti, paviršius padengiamas tinku ir išlyginamas profiline liniuote. Tik pradėjus kietėti (praėjus maždaug40 minučiųpo padengimo), nereikalingą skiedinį reikia nupjauti trapecine liniuote, paviršių sudrėkinti vandeniu, išlyginti lyginimo kempine bei metaline glaistykle. Paviršius gali būti lygus arba šiurkštus.
 Prieš pradedant lyginti paviršių, lubų ir sienos sandūroje mentele reikia formuoti deformacinę siūlę. Tinkuotas šilumą izoliuojančias ir statybines plytas taip pat būtina atskirti deformacine siūle, kuri išvedama pagal sienos ir lubų sandūros kontūrą.
 Oro ir pagrindo paviršiaus temperatūra naudojant skiedinį turi būti ne didesnė negu +5oC (negalima tiesiogiai šildyti tinkuoto paviršiaus). Kad geriau džiūtų, būtina gerai vėdinti patalpą.

Darbo laikas.

 Dirbti 1.5-2 valandas skaičiuojant nuo to laiko, kai skiedinys buvo pradėtas maišyti su vandeniu (priklauso nuo tinkuojamo paviršiaus ypatumų). Dėmesio! Baigus darbą, įrankius ir maišyti skirtus indus reikia gerai išplauti vandeniu. Maišant kitą tinką, dėl gipso ir purvo likučių sutrumpėja jo naudojimo laikas!

Tinko storis.

Vidutinis tinko storis - 10 mm, mažiausias - 8 mm.
Jeigu reikalingas storesnis sluoksnis, tinkuojama du kartus:
· pirmasis tinko sluoksnis, kol jis dar minkštas, "sušukuojamas" kregždės uodegos formos tinkavimo šukomis;
· antrasis sluoksnis tinkuojamas tik pirmajam sluoksniui sukietėjus.
Jeigu dirbant buvo padaryta pertrauka ir pirmasis sluoksnis išdžiūvo, prieš tinkuojant antrąjį sluoksnį, paviršių reikia gruntuoti.

Armavimas.

Kad tinkas būtųsutvirtintas bei sumažėtų galimybė atsirasti plyšiams, visas tinkuojamas paviršius turi būti armuojamas stiklo pluošto tinkleliu ''Gitex'', dedamu 1/3 tinko sluoksnio gylį, skaičiuojant nuo išorinio paviršiaus:
· tepamas tinko sluoksnis, kuris būtų lygus maždaug2/3 reikiamo tinko sluoksnio;
· tinklelis lengvai įspaudžiamas ir tepamas likęs skiedinys. Tinklelis turi būti ne mažiau negu 10 cm ilgesnis už sudūrimų vietas.
Dėmesio! Stiklo pluošto tinklelį ''Gitex'' būtina naudoti armuojant sandūrų plotus tų pagrindų, kurių medžiaga yra dviejų skirtingų rūšių, pavyzdžiui, betono sienos ir mūro siūlė. Tuomet tinklelis į visas puses nuo siūlės turi būti ne mažiau negu 25 cm ilgesnis.

Pagrindo ruošimas klijuojant apdailos plyteles.

Klijuojant plyteles ant tinkuoto paviršiaus, mažiausias tinko sluoksnio storis - 10 mm. Tinko paviršius turi būti išlygintas, bet glaistyti jo nereikia. Apdailos plyteles klijuoti tik tinkui visiškai išdžiūvus. Tinkuotą paviršių reikia gruntuoti ''Knauf Tiefengrund'' gruntu. Plyteles klijuoti ''Knauf '' klijais. Klijams sukietėjus, siūlės užpildomos specialiu ''Knauf'' siūlių sandarintuvu.
 
Techninė specifikacija
Savybės:

· lengvai sumaišomas (sausas mišinys, paruoštas maišyti su vandeniu);
· ekonomiškas;
· elastingas;
· vienasluoksnis;
· dirbama rankomis;
· tinkamas naudoti gana ilgą laiką;
· džiūva tolygiai;
· labai atsparus smūgiui ir spaudimui;
· laidus orui, reguliuoja oro drėgmę patalpoje.

Techniniai duomenys.
Vidutinis tinko sluoksnio storis10 mm
Mažiausias tinko storis (be parengtinio užmetimo)8 mm
Grūdelių dydisiki 1.2 mm
Išeiga100 kg =~ 120 l skiedinio
Sauso mišinio sunaudojimas 1 mm storio tinko sluoksniui - 0.85 kg/ m2/mm.
Džiūvimas - vidutiniškai 7 dienos; priklauso nuo tinko storio, patalpos drėgnumo, temperatūros ir vėdinimo.
Kietumas pagal Brinelį - 6.0 N/mm2.
Stiprumas lenkiant1.6 N/mm2.
Stiprumas spaudžiant3.4 N/mm2.
Tūrinė masė~ 950 kg/m3.
Atsparumo vandens garų difuzijai rodikliai - m ~ 8.
Šilumos laidumo koeficientas - l = 0.25 W/mK.

Atsparumas ugniai:

10 mm storio sluoksnis yra lygus 10 mm storio betono sluoksniui.