Klijavimo ir armavimo mišiniai

Weber.therm 410 – klijavimo ir armavimo mišinys, skirtas klijuoti ir armuoti mineralinę vatą ir polistireną

Pavadinimas
Weber.therm 410 – klijavimo ir armavimo mišinys, skirtas klijuoti ir armuoti mineralinę vatą ir polistireną
Gamintojas
Weber
Kokybės sertifikatas
Trumpas aprašymas
Armavimo, klijavimo mišinys
 • Sustiprintas polimeriniu pluoštu
 • Atsparus vandeniui
 • Maža vandens įgertis
 • Atsparus šalčiui
 • Laidus vandens garams
 • Puikiai sukimba, elastingas, vienalytis
 • Naudotinas pastatų viduje ir išorėje
 • Lengvai ir greitai užtepamas
Techninė specifikacija

Weber.therm 410 - klijavimo ir armavimo mišinys, skirtas klijuoti ir armuoti mineralinę vatą ir polistireną ant keramzitbetonio, akmeninių, betoninių, keraminių bei silikatinių plytų, akytojo betono mūro, tinkų bei kitų mineralinių paviršių. Naudojamas lengvose fasadų šiltinimo sistemose, tokiose kaip weber MW F030 ir weber MW F010. Galima naudoti mineralinio pagrindo išlygininmui ir duobių užtaisymui. Naudojant ekstruzinį polistireną, paviršių būtina pašiaušti.

Savybės

 • Sustiprintas polimeriniu pluoštu
 • Atsparus vandeniui
 • Maža vandens įgertis
 • Atsparus šalčiui
 • Laidus vandens garams
 • Puikiai sukimba, elastingas, vienalytis
 • Naudotinas pastatų viduje ir išorėje
 • Lengvai ir greitai užtepamas

Paviršius bei pagrindo paruošimas

Termoizoliacinių plokštės turi būti priklijuotos klijais weber.therm 403 arba weber.therm 405 ir sutvirtintos plastikinėmis smeigėmis. Paviršius turi būti tvirtas ir švarus. Ant jo neturi būti dulkių, dažų, riebalų ir kitų sukibimą mažinančių nešvarumų. Paveiktą atmosferinio poveikio, pageltusį polistireninio putplasčio plokščių paviršių nušlifuoti.

Mišinio paruošimas

Sausasis mišinys weber.therm 410 (25 kg) supilamas į 5,25-5,75 l švarų, vėsų  vandenį ir išmaišomas iki vienalytės masės. Maišyti elektriniu maišikliu. Maišoma 3-4 minutes, kol susidaro vientisa masė ir paliekama 10-15 min.brandinimui. Prieš naudojant, būtina permaišyti. Paruoštą skiedinį reikia sunaudoti per 2 val.

Klijavimas

Klijuojant izoliacines plokštes ant lygaus paviršiaus skiedinys lygiu sluoksniu tepamas dantyta 10x12 glaistykle. Jeigu paviršius nelygus, mineralinės vatos ir polistireno plokštės skeidinys tepamas visu perimetru palei plokštės kraštą, o viduryje uždrebiami 3-6 skiedinio gumulėliai. Prie pagrindo turi būti priklijuota ne mažiau kaip 50 % polistireno plokštės paviršiaus, o mineralinė vatos 60 %-80 %. Prieš tepant klijus ant mineralinės vatos plokščių, jų klijuojamąjį paviršių reikia nuglaistyti (gerai įtrinant) plonu sluoksniu, skiedinį tepant lygia, metaline mentele. Klijais apteptos plokštės tolygiai prispaudžiamos prie pagrindo ir pataisomos iki reikalingos geometrinės padėties.

Armavimas

Armuojant skiedinys ant termoizoliacinių plokščių užtepamas dantyta mentele rankomis arba užpurškiamas mechaniniu būdu ir paskleidžiamas glaistykle. Tinklelis įspaudžiamas glaistykle į šviežio skiedinio vidurį. Armavimo skiedinio sluoksnio storis turi būti mažiausiai 3 mm, o sluoksnis ant tinklelio turi būti iki 1 mm. t.y. armavimo tinklelis turi būti maždaug 1/3 skiedinio. Negalima palikti nė vienos nenuglaistytos tinklelio dalies. Tinklelio negalima palikti, nepanardinus jo armavimo skiedinyje. Audinio juostos turi būti fiksuojamos nuo viršaus į apačią, ir nuo vidurio link kraštų. Atskirus tinklelio kraštus reikia užleisti vieną ant kito ne mažiau kaip 10 cm (18 pav.). Kiek pradžiuvus pirmam armavimo sluoksniui, tiek kad nesiveltų pirmasis, bet ne vėliau kaip per dvi dienas, reikia dar kartą perglaistyti plonu apie  2 mm armavimo skiedinio weber Therm 410  sluoksniu. Lyginama ilga, siaura glaistyklė. Viso sluoksnio storis turi būti 3-5mm. 

Oro sąlygos klijavimo metu

Oro temperatūra  negali būti žemesnė kaip +5 °C ir aukštesnė kaip +25°C. Laikas, per kurį skiedinys visiškai surišamas, esant dideliam santykiniam oro drėgnumui ir žemai temperatūrai, gali pailgėti iki kelių dienų.

Pastaba

Darbus reikia atlikti pagal bendrai taikomas statybos taisykles ir laikantis darbų saugos bei higienos taisyklių. Pirmiau pateikti nurodymai dėl darbų atlikimo ir gaminio naudojimo sąlygos neatleidžia vykdytojo nuo pareigos turėti reikiamą pasirengimą ir profesinės patirties.

Naudotus įrankius ir indus baigus darbą reikia nedelsiant išplauti vandeniu. Visus teršalus nuo statybinių elementų ir drabužių reikia nedelsiant kruopščiai nuplauti švariu vandeniu. 

Saugoti akis ir odą, jeigu skiedinio patektų į akis, kruopščiai išplauti švariu vandeniu ir kreiptis į gydytoją.

Techniniai duomenys

Sudėtis Cementas, smėlis, modifikuojantys priedai, polimerinis pluoštas
Sukibimas po 28 parų Su betonu >0,5 N/mm² Su polistirolu >0,08 N/mm²
Atsparumas gniuždymui Po 28 dienų - >6 N/mm²
Atviro džiūvimo laikas Apie 20 min.
Išeiga Klijuojant polistireno plokštes apie 4,0-5,0 kg/m², klijuojant mineralinę vatą - 5,0-6,0 kg/m², tinkuojant - apie 1,4 kg/m²/mm arba 8 kg/m², kai sluoksnio storis 5 5 mm
Pakuotė 25 kg
Sandėliavimas Sandėliuojamas sausose patalpose, originaliose pakuotėse mažiausiai 12 mėnesių nuo pagaminimo datos.